Co to je Aktivní meditace

 

  Meditace můžou být a jsou různý. Obavy ze slova Meditace jsou zbytečný, jde o to je zkusit. Většina těch kdo je zkusí zjistí, že něco tak skvělýho a uvolňujícího nabízí málokterá technika. Přinese ti klid a jasnou mysl. 

  • Vytvoří prostor.

  • Prostor pro vnímání podstatných věcí. 

  • Prostor pro vnímání sebe sama. 

  • Prostor pro vnímání  světa kolem tebe v každý daný okamžik, jež právě žiješ a prožíváš. 

  • Nikam tě nepřenáší, právě naopak , ukazuje ti to, co pro svoji pomýlenou potřebu vidět co bylo nebo bude, nevidíš a nežiješ. A to přítomnost.

 Dynamická meditace - je rychlý, intenzivní a důkladný způsob, jak prolomit staré hluboce zakořeněné vzory v paměti tvého těla, které tě udržují uvězněny v minulosti. Je to prožití svobody. Staneš se svědkem ticha a klidu, které jsou skryté za zdmi tvého vnitřního vězení. Meditace má být prováděn v brzkých ranních hodinách, kdy jako OSHO vysvětluje, "celá příroda ožívá, noc je pryč, slunce se blíží a všechno přichází k vědomí, aby bylo ve střehu."

Dynamická meditace je považována za nejsilnější a nejefektivnější OSHO meditaci. Při jejím správném několikadenním provádění mají její účinky neuvěřitelný dopad na tvoje tělo i mysl. Jednoduše má moc tě změnit a ty i tvoje okolí to ocení.

 

 

 Kundalini meditace - „sestra" Dynamické meditace. Nejlépe je provádět ji při západu slunce nebo v pozdním odpoledni. Tvé plné ponoření se do třesení v první fázi pomáhá "rozpustit" tvrdost v tvé bytosti. Probudí tok energie v tvém těle tam, kde je potlačen a zablokován. Poté, co energie začne proudit, ji tanec v druhé fázi promění blaženost a radost. Poslední dvě fáze uvolní veškerou tuto energii jako proud, vertikálně směrem nahoru do ticha. Jedná se o vysoce efektivní způsob, jak na konci dne uvolnit a opustit vše proto, abys mohl klidně odpočívat.

 

 

 Nadabrahma meditace je meditace hučením. Přes hučení a pohyby rukou začneš padat do melodie a přinese ti harmonii do celého tvého bytí. Pak tvé tělo a mysl společně "vyklouznou z jejich držení" a ty to budeš pozorovat. Toto pozorování z vnějšku je to, co ti přináší mír, klid a blaženost.

"Takže v Nadabrahma, pamatujte si: ať se tělo a mysl spojí dohromady, ale nezapomeň, že budeš muset být svědkem. Opusť je, jednoduše, pomalu, zadními dveřmi, bez boje, bez zápasu." OSHO

 

 

 Chakra sounds (zpěv čaker) meditace - zvuk zpěvu otevírá tvoje čakry, harmonizuje povědomí o čakrách a energetických centrech. Může tě nést do hlubokého, klidného, vnitřního ticha. Můžeš vnitřně hlasitě zpívat, nebo jen poslouchat hudbu a cítit zvuky v sobě.